Reklam
Reklam

Hakkımızda

Zara Haber  1997 yılında yayın hayatına Zara’da merhaba dedi.

Kesintiye uğramadan 20 yılı aşkın bir süredir yerel bir dergi kimliği ile Türkiye’de örneği olmayan bir işi, sizlerin desteğiyle başarmanın gururunu yaşadı.
İlk yıllarda Zara ilçesi ve köyleri ile başlayıp 4. Yılında Sivas ve diğer ilçelerinin haberlerini de bünyesine katan Sivas Zara Haber yayıncı kimliğinden çok derleyen toparlayan organize eden yapısı ile ön plana çıktı.

2004 Yılında Türkiye’nin En büyük Yerel Dergi ünvanını aldı.

Özellikle sivil toplum kuruluşlarımızın gelişmesi, daha iyi hizmet vermesi, derneği olmayan köylerimizin dernekleşmesi, mülkiyet edinmesi, Federasyon ve Konfederasyonlaşma süreçlerinin oluşumuna önemli katkıları oldu.

Yine Sivas, ilçelerimiz ve köylerimizi gündeme taşıyarak insanların merak ve ilgilerini çekmeye çalışarak sahipsiz toprakların daha fazla sahiplenilmesine destek vermeye çalıştı.

Kültürümüzü yeni nesle aktarmaya çalışırken “gözden ırak olan gönülden ırak olur” sözünü misali kültürümüz ve doğduğumuz toprakları sürekli gündemde tutmanın mücadelesini verdi.

3 ayda bir 5000 bin adet basılarak dünyanın her yerindeki abonelerine ulaşan derginin merkezi İstanbul’da olup halen hayatına devam etmektedir.